سلام، من زهرا و اهل جزیره قشم هستم. به عنوان یک میزبان گردشگری در قشم، همیشه با خوشحالی و انگیزه از مسافران جدید استقبال می‌کنم. داستانی که قصد دارم برای شما تعریف کنم، درباره سفری است که با یک گروه از مسافران خارجی که به تور قشم آمده بودند به مناطق دیدنی قشم داشتیم.
ما با قایق شناور از دریاچه سوزنگان عبور کردیم و به موزه دریایی قشم رفتیم. در اینجا، ما می‌توانستیم عظمت دریا و حیات دریایی را ببینیم. یکی از چیزهای جالب در موزه، یک ماهی بزرگ بود که به نام “کوچلو” شناخته می‌شود و در این موزه نمایش داده می‌شود. ما همچنین می‌توانستیم انواع مختلفی از ماهی‌ها، صدف‌ها و حیوانات دریایی دیگر را ببینیم که بسیار جذاب بود.
سپس، ما به سمت کلبه‌های عشایری در قشم رفتیم. این کلبه‌ها از چوب درختان درست شده‌اند و دارای طراحی‌های سنتی هستند. در این کلبه‌ها، ما از غذاهای محلی مانند کباب ماهی و نان لواشی لذت بردیم. غذاها بسیار خوشمزه و تازه بودند و تجربه بسیار جالبی برای ما بود.
بعد از آن، ما به بازار قدیمی قشم رفتیم. این بازار دارای فروشگاه‌های محلی است که محصولاتی مانند پوشاک، مواد غذایی، زیورآلات و محصولات دست ساز قشم را فروش می‌دهند. ما با خریدن هدایایی برای خانواده و دوستانمان از این بازار خارج شدیم.
در نهایت، ما به منطقه‌ای مشهور به نام “نمکدان” رفتیم. این منطقه دارای دریاچه‌های شور است که می‌توانید در آن‌ها شنا کنید و عکس‌های زیبایی بگیرید. دریاچه‌های شور و بیابانی در این منطقه بسیار زیبا هستند و برای ما تجربه بسیار جالبی بود.
جزیره قشم با داشتن مناظر طبیعی زیبا، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی متنوع و غذاهای محلی خوشمزه، یکی از بهترین مقاصد گردشگری در ایران است.

سفرهای پیشنهادی

سفرهای پیشنهادی خاطرات زیبا

✈پرواز رفت ایرلاین قشم ایر | ✈پرواز برگشت ایرلاین قشم ایر