سلام! خوش آمدید به تورهوایی به گرجستان. گرجستان یکی از کشورهای زیبای اروپای شرقی است که دارای فرهنگ و تاریخ بسیار غنی و تنوع طبیعی بسیار زیادی است. در ادامه به برخی از نکات مهمی که برای سفر به گرجستان باید در نظر داشته باشید، پرداخته خواهم کرد:

  1. ویزای گرجستان: ایرانیان نیاز به ویزای ورود به گرجستان ندارند و می‌توانند برای مدت ۳۰ روز به عنوان گردشگر وارد کشور شوند.
  2. بهترین فصل برای سفر به گرجستان: بهترین فصل برای سفر به گرجستان بهار و پاییز است. در این فصول هوا خنک و خشک است و مناظر طبیعی کشور بسیار زیبا هستند.
  3. ارز: واحد پولی کشور گرجستان “لاری” است. در بیشتر جاهای توریستی می‌توانید از کارت‌های بانکی خود استفاده کنید و یا پول نقد را به لاری تبدیل کنید.
  4. اقامت: گرجستان دارای هتل‌ها و مهمانسراهای متعددی است که می‌توانید در آنها اقامت کنید. همچنین می‌توانید از سایت‌های اجاره آپارتمان مثل Airbnb استفاده کنید.
  5. غذا: غذای گرجستان بسیار خوشمزه و متنوع است. از جمله غذاهای محلی می‌توان به خورشت‌هایی مثل خورشت گوجه فرنگی و خورشت اسفناج اشاره کرد. همچنین پخت غذای محلی در رستوران‌های محلی را تجربه کنید.
  6. جاذبه‌های گردشگری: گرجستان دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است. از جمله مهمترین آنها می‌توان به شهر تاریخی تبلیسی، کاخ باتومی، کلیسای سوبتلی و منطقه قفقاز اشاره کرد.
  7. حمل و نقل: در گرجستان می‌توانید از اتوبوس‌های شهری و بین شهری، قطار و تاکسی استفاده کنید. همچنین می‌توانید خودرو اجاره کنید.

امیدوارم که این راهنمای کوتاه به شما کمک کرده باشد. اگر سوالی دارید، من در دسترس هستم تا به شما کمک کنم.

Print Friendly, PDF & Email