۰۲۱۲۶۲۱۵۹۳۷ - ۰۲۱۲۲۶۵۸۳۱۳ - ۰۹۹۱۳۵۴۵۶۵۸

قوانین استفاده از سایت خاطرات زیبا

قوانین عمومی

۱- کلیه اصول و رویه‏‌های خاطرات زیبا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط می باشد.

۲- هرگونه فعالیت در وبسایت خاطرات زیبا از جمله ورود به وب‏‌سایت, ثبت نام و استفاده از حساب کاربری, ثبت و انتشار اقامتگاه جهت اجاره, ثبت درخواست رزرو و یا هرگونه استفاده از وبسایت خاطرات زیبا, به معنای آگاه بودن کاربر از قوانین خاطرات زیبا و نحوه استفاده از سرویس‌‏های آن به معنی پذیرش کامل متن فعلی شرایط و قوانین خاطرات زیبا است.

۳- حق هرگونه تجدید نظر و به روز آوری شرایط و قوانین و همچنین عملکرد و محتوی وبسایت و کارمزد خدمات وبسایت, در هر زمان و بدون اطلاع قبلی, به دلایلی همچون بهبود عملکرد, افزودن يک قابليت جديد به خدمات خاطرات زیبا و يا اجرای پيشنهادهای کاربران، برای خاطرات زیبا محفوظ است.

۴- لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج در این صفحه, از تاریخ نشر یا به روزآوری آن, از همان لحظه انتشار, قابل اجرا است و جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

۵- اگر با تغييرات ايجاد شده در قوانین وبسایت مخالف باشيد، ميتوانيد حساب کاربری خود را در هر زمان که تمایل داشتید ببنديد. بدیهی است که ادامه کار شما در وبسایت خاطرات زیبا, به معنی پذیرش تغییرات حاصل شده و شرايط و قوانین به روز شده خاطرات زیبا می باشد.

لطفا صفحه کنونی وبسایت, به آدرس www.khaterateziba.com/rules را برای مشاهده آخرين نسخه شرایط و قوانین وبسایت خاطرات زیبا, مشاهده کنید.

اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این شرایط و قوانین به کار رفته, دارای معانی مشروح زیر است:

۱- ۱ کاربر: شخصی است که با فناوری ارتباطی به وبسایت خاطرات زیبا متصل و از خدمات نرم افزاری خاطرات زیبا بهرمند می‌شود, شامل میهمان و میزبان. همچنین بازدیدکنندگانی که مراحل ثبت نام را به انجام نرسانده و به عضویت خاطرات زیبا در نیامده اند نیز از لحظه ورود به وب سایت خاطرات زیبا کاربر وبسایت محسوب می شوند.

۱- ۲ میهمان: شخصی است که در وبسایت خاطرات زیبا ثبت‌نام کرده و برای اجاره اقامتگاهی در وبسایت خاطرات زیبا, پیامی مرتبط با رزرو و یا درخواست رزرو ارسال کرده باشد و یا اقامتگاهی را از طریق وبسایت خاطرات زیبا بصورت موقت به اجاره خود درآورده باشد.

۱- ۳ میزبان: شخصی است که در وبسایت خاطرات زیبا, ملک یا املاک متعلق به خود و یا تحت اختیار و کنترل خود را جهت اجاره به کاربران میهمان به خاطرات زیبا معرفی کرده باشد.

۱- ۴ شرکت : ارائه دهندۀ سرویس (خاطرات زیبا)

۱- ۵ اقامتگاه: ملک خصوصی که توسط میزبان یا نماینده ایشان مربوطه برای اجاره و ارائه خدمات اقامتی به میهمانان و گردشگران, مهیا شده و در سایت خاطرات زیبا ثبت شده باشد.

۱- ۶ خاطرات زیبا: سرویسی که شرکت خاطرات زیبا ارائه می‌دهد.

۱- ۷ حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس خاطرات زیبا در نرم‌افزار خاطرات زیبا ایجاد کرده‌اند.

۱- ۸ اعتبار: مبلغی است که کاربران در کارت اعتباری خود, جهت استفاده از سرویس خاطرات زیبا دارند.

۱- ۹ اجاره بها: نرخ اجاره اقامتگاه که می بایست در ازای اقامت میهمان در اقامتگاه مشخص, توسط میهمان پرداخت گردد.

۱- ۱۰ محتوی خاطرات زیبا: شامل هرگونه محتوی متنی, تصویری, ویدئویی که خاطرات زیبا از طریق وبسایت, اپلیکیشن, حساب های رسمی شرکت در شبکه های اجتماعی و یا شرکت‌های تبلیغاتی تحت قرارداد خود, منتشر می نماید.

۱- ۱۱ محتوی کاربر: شامل هرگونه محتوی متنی, تصویری, ویدئویی که کاربران خاطرات زیبا در حساب کاربری خود, در نمایه (پروفایل) شخصی خود, یا نمایه (پروفایل) اقامتگاه خود و یا در مکالمات درون سیستمی, در سایت خاطرات زیبا ایجاد, ارسال, آپلود, یا منتشر می نمایند.

۱ -۱۲ رزرو: عبارت است از یک مجوز رسمی که توسط میزبان به میهمان مربوطه اعطا می گردد تا وارد یک اقامتگاه مشخص گردیده و در مدت زمانی مشخص, با تعداد همراهان معین و با شرایطی مطابق با توافق صورت گرفته با میزبان, جهت اقامت موقت خود و همراهان خود مورد استفاده قرار دهد.

۱-۱۳ واچر: یک سند یا تاییدیه رزرو اقامتگاه است. واچر خاطرات زیبا شامل مشخصات اقامتگاه، تاریخ ورود و خروج، نام و شماره تماس مهمان و میزبان است. این مدرک در واقع یک رسید است که نشان می‌دهد مهمان پرداخت را کامل انجام داده است.

ماده ۲- حساب کاربری

۱- ۲- برای بهره مندی کامل از وبسایت همچون رزرو یک اقامتگاه یا اجاره دادن یک اقامتگاه, کاربر می بایست ثبت نام کرده و با ثبت اطلاعات کاربری مشخص شده به عضویت وبسایت درآید. در اینحالت حساب کاربری مختص همان کاربر, جهت اداره امور جاری, در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

۲- ۲- تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در خاطرات زیبا کنند, افراد زیر ۱۸ سال, می بایست تحت نظر والدین یا قیم قانونی خود از وبسایت استفاده کنند. برای ایجاد حساب کاربری مقدماتی, هر کاربر باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در نرم‌افزار خاطرات زیبا ثبت کند.

۳- ۲- کاربر با ثبت نام در خاطرات زیبا می‌پذیرد که قوانین و مقررات خاطرات زیبا را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ کاربران از خاطرات زیبا به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

۴- ۲- کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در سرویس خاطرات زیبا وارد کند. هرگاه کشف گردد که هر یک از اطلاعات درخواستی به غلط ثبت گردیده, شرکت می‌تواند حساب کاربری مربوطه را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.

۵- ۲- هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان میهمان, میزبان و یا هردو بصورت همزمان در خاطرات زیبا داشته باشد.

۶- ۲- مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در خاطرات زیبا یا سایر خدمات مربوط به خاطرات زیبا انجام می‌شود به عهدۀ کاربر است.

۷- ۲- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.

۸- ۲- کاربر حق ندارد حساب کاربری خود را در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث قرار دهد, یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند. بدیهیست مسئولیت هرگونه نقض قوانین از جانب دارنده حساب کاربری به عهده مالک حساب کاربری خواهد بود.

ماده ۳- استفاده از وبسایت

قوانین عمومی

مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران میهمان و میزبان که ناشی از عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام اقامت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و خاطرات زیبا هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت, همچنین خاطرات زیبا می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری فرد متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی خاطرات زیبا بعمل آورد.

هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار خاطرات زیبا شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و خاطرات زیبا حق غیر فعال نمودن حساب کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت, و کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از سرویس خاطرات زیبا به صورتی که به خاطرات زیبا یا شرکا یا کاربران آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند.

مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات جاری مرتبط با اجاره اقامتگاه ها, از جمله فراهم آوردن ملزومات ایمنی اقامتگاه, مالیات و عوارض و همچنین کسب مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه مطابق قوانین کشوری و منطقه ای, بر عهده کاربران میزبان است.

اعتبار تمامی میزبانان توسط خاطرات زیبا بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود و میزبان مسئولیت‌ کامل خدمات اقامت در اقامتگاه خود همچون کیفیت اقامت، اجاره بها، خدمات ارائه شده, محتوای نمایه اقامتگاه و غیرو را به عهده می گیرد.

کاربر مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود است و مسئولیت تمامی فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود کاربر انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربر است.

کاربر می پذیرد, هرگونه تخطی از قوانین وبسایت توسط سایر کاربران را جهت رسیدگی به خاطرات زیبا گزارش کند. همچنین کاربر می پذیرد در صورت وقوع هرگونه حادثه و جرم با اهمیت در ارتباط با یک رزرو, مورد را به نزدیکترین ایستگاه پلیس اطلاع دهد.

۱-۳- کاربر میهمان

۱-۱-۳- کاربر میهمان متعهد به رعایت همۀ قوانین اخلاقی, شرعی و عرفی جمهوری اسلامی ایران در طی استفاده از خدمات خاطرات زیبا است. با استفاده از سرویس خاطرات زیبا کاربر می‌پذیرد که از خدمات خاطرات زیبا برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند. کاربر حق ندارد اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست را به اقامتگاه منتقل کند,نگهداری کند و یا استفاده نماید.

۲-۱-۳- کاربر می‌پذیرد که خاطرات زیبا ارائه کننده خدمات اقامت نیست, بلکه ارائه کننده خدمات نرم‌افزاری از طریق وبسایت و اپلیکیشن‌های خاطرات زیباست, که ارتباط مستقیم بین میهمانان و میزبانان را جهت توافق بر انجام یک اقامت کوتاه مدت بصورت الکترونیکی فراهم و تسهیل می‌کند. خاطرات زیبا به هیچ عنوان مالک یا متصدی یا نماینده اقامتگاه‌هایی که در وبسایت توسط کاربران به ثبت رسیده نیست, همچنین دخالتی در آماده سازی, مدیریت و اداره اقامتگاهها ندارد. در سرویس خاطرات زیبا, میهمان مختار است درخواستی برای رزرو یک اقامتگاه ایجاد و برای کاربر میزبان ارسال کند یا خیر, همچنین میزبان مختار است یک درخواست رزرو را بپذیرد یا رد کند، لذا هر رزروی که میهمان و میزبان بر سر آن به توافق می‌رسند باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین کاربر میهمان و کاربر میزبان در نظر گرفته شود و خاطرات زیبا هیچ کنترلی بر رفتار هیچ یک از کاربران خود ندارد. لذا مسئولیت خاطرات زیبا محدود است به مهیا کردن وبسایت و اپلیکیشن ها و سرویس‌های نرم افزاری مربوطه و هیچ نوع مسئولیت دیگری را نمی پذیرد.

۳-۱-۳- تمامی خدمات سایت خاطرات زیبا اعم از  درخواست رزرو، پرداخت هزینه رزرو و کلیه اطلاعات اقامتگاه‌ها برای کاربران در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز فعال است و کاربران می توانند امور خود را بصورت آنلاین پیگیری نمایند. پشتیبانی تلفنی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۲۲ برای رسیدگی به تمامی درخواست‌ها و مشکلات آماده خدمت‌رسانی است. به علت پاسخگو نبودن اکثر میزبانان اقامتگاه‌ها، پیگیری هر درخواست و مشکلی بین ساعت ۲۲ تا ساعات اداری توسط خاطرات زیبا ثبت می گردد و پیگیری آن به ساعت ۱۰ صبح موکول می‌شود. پس میهمانان موظفند برای جلوگیری هرگونه مشکل احتمالی در ساعات معمول تحویل اقامت، یعنی از ساعت ۱۴ تا ساعت ۲۲ اقدام به ورود به اقامتگاه کنند. طبیعی است در صورت رعایت نکردن این موضوع علاوه بر برهم زدن آسایش میزبان و با وجود هرگونه مشکل احتمالی خاطرات زیبا مسوولیتی بر رفع آن ندارد.

۳-۱-۴- خاطرات زیبا همواره در دریافت و تحویل فوری کلیه درخواست‌های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که در خواست رزرو توسط میزبان مربوطه رد شود و یا پاسخی ارسال نگردد حق کنسل کردن آن درخواست و استرداد وجه پیش پرداخت به میهمان/مشتری مربوطه برای خاطرات زیبا محفوظ است, یا اینکه میهمان/مشتری می‏‌تواند اقامتگاه مد نظر را با اقامتگاه‌های دیگری جایگزین کند.

۵-۱-۳- در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج نرخ اجاره بها موجود در سایت خاطرات زیبا، حق بلا اثر نمودن درخواست و رزرو انجام شده توسط مشتری، برای خاطرات زیبا محفوظ است. و چنانچه مبلغی پرداخت شده باشد خاطرات زیبا در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و کاربر با ورود به سایت خاطرات زیبا می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

۶-۱-۳- کاربران باید هنگام ثبت درخواست رزرو مورد نظر خود، فرم درخواست را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، درخواستهای کاربر قابل پیگیری و پردازش نخواهد بود. درج اطلاعات هویتی, آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است. در صورتی که شبهه ای در صحت این اطلاعات وارد باشد, خاطرات زیبا جهت اطمینان از قطعیت رزرو, می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.

۷-۱-۳- کاربر میهمان متعهد می شود اطلاعات ثبت شده در هنگام رزرو اقامتگاه منطبق با واقعیت باشد بعنوان مثال مشخصات کاربر میهمان صحیح باشد و همچنین تعداد میهمانان ورودی و مقیم در اقامتگاه برابر با تعداد میهمان ثبت شده در درخواست رزرو باشد. درصورت عدم تطبیق اطلاعات ثبت شده با واقعیت, کاربر میزبان مجاز به لغو رزرو بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهدۀ کاربر میهمان است.

۸-۱-۳- کاربر میهمان, تنها می تواند اقامتگاهی را برای اقامت خود و همراهان خود رزرو نماید, رزرو یک اقامتگاه برای فرد دیگر بدون هماهنگی با خاطرات زیبا, خلاف مقررات می باشد.

۹-۱-۳- با توجه به ثبت سیستمی درخواست رزرو، صدور مجدد فاکتور یا تغییر مشخصات آن تنها از طریق تماس مستقیم با ما ممکن بوده و زمانبر می باشد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت درخواست رزرو، نسبت به این مساله دقت لازم را مبذول نمایند.

۱۰-۱-۳- کاربر میهمان می‌پذیرد, درخواست رزروی ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از خدمات خاطرات زیبا را داشته باشد. کاربر میزبان می پذیرد اقامتگاه خود را تنها به منظور به اجاره دادن آن اقامتگاه از طریق خاطرات زیبا ثبت کند. کاربر میهمان اگر پس از ارسال درخواست رزرو و پذیرش درخواست توسط کاربر میزبان، درخواست را لغو کند و کاربر میزبان اگر پس از قبول یک درخواست رزرو، درخواست را لغو کند, شرکت می تواند به دلیل تاثیر این امر بر اعتماد سایر کاربران و مخدوش شدن شهرت و اعتبارکاری خاطرات زیبا، به تشخیص خود جریمه های نقدی یا غیر نقدی به حساب کاربری ایشان اختصاص دهد و حساب کاربری ایشان را تا حل و فصل موضوع به حالت تعلیق درآورد.

۱۱-۱-۳-  کاربر میهمان متعهد به رعایت مقررات اقامتگاه رزرو شده, که در نمایه (پروفایل) اقامتگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده شده است می باشد. در غیر اینصورت کاربر میزبان مجاز به لغو رزرو بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهدۀ کاربر میهمان است.

۱۲-۱-۳-  مسئولیت به همراه داشتن و ارائه مدارک شناسایی کاربر میهمان و همچنین مدارک محرمیت زوجین میهمان در بدو ورود به اقامتگاه با کاربر میهمان است, در صورت بروز هرگونه مشکل در این ارتباط میزبان حق دارد رزرو را لغو نموده و مطابق مقررات لغو رزرو با کاربر میهمان رفتار نماید.

۱۳-۱-۳-  پس از نهایی شدن یک رزرو, در صورتی که میزبان برای تحویل اقامتگاه حاضر نشود, تمامی هزینه های دریافتی به میهمان بازگردانده خواهد شد, و خاطرات زیبا حداکثر تلاش خود را برای یافتن اقامتگاه جایگزین و جلب رضایت میهمان مبذول خواهد داشت. در این ارتباط میزبان مربوطه مسئول هرگونه ضرر و زیان وارده به میهمان بوده و همچنین شرکت می تواند بعلت عدم رعایت مقررات خاطرات زیبا که منجر به بی اعتمادی سایر کاربران و مخدوش شدن شهرت و اعتبارکاری او خواهد شد، به تشخیص خود جریمه های نقدی یا غیر نقدی به حساب کاربری ایشان اختصاص دهد و حساب کاربری ایشان را تا حل و فصل موضوع به حالت تعلیق درآورد.

۱۴-۱-۳-  پس از نهایی شدن یک رزرو, در صورتی که میهمان برای تحویل گرفتن اقامتگاه مراجعه نکند, اقامتگاه همچنان تحت رزرو ایشان باقی خواهد ماند و هزینه های پرداختی رزرو به ایشان مسترد نخواهد شد. در صورت لغو رزرو توسط میهمان, مطابق مقررات لغو رزرو ی که در تاریخ ثبت درخواست رزرو, در نمایه (پروفایل) اقامتگاه در معرض دید میهمانان قرار داده شده است رفتار خواهد شد. کاربر میزبان ملزم به مطالعه و انتخاب مقررات لغو رزرو اقامتگاه خود بوده, کاربر میهمان نیز ملزم به مطالعه مقررات لغو رزرو اقامتگاه مورد نظر خود, پیش از ارسال درخواست رزرو می باشد.

۱۵-۱-۳-  کاربر میهمان می پذیرد, اقامتگاه تحت اجاره را مطابق تاریخ خروج مشخص شده در سند رزرو ترک کرده و تحویل دهد. در صورتی که میهمان بدون رضایت میزبان, بیش از مدت تعیین شده در اقامتگاه مانده و اقامتگاه را تخلیه نکند, میزبان حق دارد به میزان 2 برابر اجاره بهای روزهای مذکور از میهمان مربوطه اخذ نماید, همچنین میزبان حق دارد از روشهای قانونی برای تخلیه اقامتگاه استفاده کند و هرگونه هزینه و ضرر و زیان در این ارتباط می بایست توسط میهمان مربوطه اخذ گردد.

۱۶-۱-۳-  کاربر میهمان می پذیرد, اقامتگاه و تمامی متعلقات و تجهیزات موجود در اقامتگاه تحت اجاره خود را پس از اتمام دوره رزرو, با شرایطی که هنگام ورود تحویل گرفته, به میزبان تحویل دهد. میهمان مسئول هرگونه خسارت وارده به اقامتگاه و متعلقات آن که توسط خود میهمان و یا همراهان میهمان ایجاد گردد می باشد. در صورت ادعای قابل اثبات خسارت از جانب میزبان, میهمان مربوطه مسئول پرداخت هزینه جایگزینی مورد صدمه دیده یا مفقود شده می باشد.

۱۷-۱-۳-  در صورتی که میزبان از خدمات عکاسی خاطرات زیبا استفاده کند, عکسهای گرفته شده پس از حک واتر مارک خاطرات زیبا بر روی آن, در نمایه (پروفایل) اقامتگاه مذکور مورد استفاده قرار خواهد گرفت. مالکیت معنوی تمامی تصاویر گرفته شده متعلق به خاطرات زیبا خواهد بود و میزبان متعهد می شود بدون مجوز رسمی خاطرات زیبا, تصاویر مذکور را در هیچ کجای دیگر مورد استفاده قرار ندهد. همچنین میزبان می پذیرد که, حق استفاده از تصاویر اخذ شده در هرجا و هر زمان برای خاطرات زیبا محفوظ می باشد.

۱۹-۱-۳- برای اقامت بانوان که به‌صورت تنها قصد سفر دارند  با نامه رسمی شرکتها و سازمان‌ها مبنی بر مأموریت و یا شرکت در همایش‌ها، اقامت صورت می‌گیرد.

۲۰-۱-۳- برای کاربران میهمان خردسال و کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال، خاطرات زیبا مطابق قوانین اقامتگاه‌ها عمل خواهد کرد.

۲-۳-کاربر میزبان:

۱-۲-۳- کاربر میزبان, مسئول و متعهد می باشد, که پس از نهایی شدن یک رزرو, اقامتگاه مربوطه را با مشخصات و خدمات تعهد شده در سند رزرو نهایی, در اختیار میهمان مربوطه قرار دهد. در غیراینصورت, مسئولیت جبران خسارات وارده به عهده کاربر میزبان است.

۲-۲-۳- کاربرانی که بعنوان میزبان اقدام به ثبت اقامتگاه می‌نمایند, حتما می‌بایست خود مالک قانونی اقامتگاه باشند و یا اقامتگاه بصورت اجاره بلند مدت در اختیار ایشان قرار داده شده و یا نماینده قانونی مالک برای اجاره ملک باشند که توسط مالک اقامتگاه تعیین شده اند. در هر صورت امر میزبانی و اجاره اقامتگاه در خاطرات زیبا تنها با اطلاع و اجازه صاحب قانونی اقامتگاه مجاز است. مسئولیت هرگونه خلاف, خطا و یا اشتباه صورت گرفته در این ارتباط به عهده کاربر میزبان مربوطه بوده و حق هرگونه پیگیری حقوقی در این ارتباط برای خاطرات زیبا محفوظ است.

۳-۲-۳-  مالکیت مادی و معنوی و همچنین تمامی مسئولیت نمایه اقامتگاه ثبت شده توسط کاربر میزبان, متعلق به ایشان می باشد. در صورتیکه ادعایی مبنی بر مالکیت هر یک از اقامتگاههای ثبت شده به خاطرات زیبا ارسال شود, پس از بررسیهای لازم و تایید مالکیت توسط کارشناسان خاطرات زیبا, مالکیت و مسئولیت نمایه اقامتگاه مذکور, به مالک ملک انتقال خواهد یافت و کاربر ثبت کننده می پذیرد که از تاریخ انتقال, هیچگونه ادعایی در ارتباط با نمایه اقامتگاه انتقال یافته نداشته باشد.

۴-۲-۳-  در مواردی که رزرواسیون یک اقامتگاه در خارج از خاطرات زیبا, توسط مالک به نمایندگان متعددی سپرده شده باشد, مالکیت نمایه اقامتگاه مذکور در خاطرات زیبا, متعلق به اولین نماینده ای خواهد بود که نمایه اقامتگاه را بطور کامل و بی نقص, ثبت و منتشر نماید. تبصره: درصورتی که نماینده ای بتواند اقامتگاهی را بطور معنی داری با نرخ پایین تر و شرایط بهتر از آنچه که در وبسایت ثبت شده عرضه کند. پس از بررسی و تایید کارشناسان خاطرات زیبا, نمایه اقامتگاه مذکور به نماینده دوم انتقال خواهد یافت و نماینده اول می پذیرد که از تاریخ انتقال, هیچگونه ادعایی در ارتباط با نمایه اقامتگاه انتقال یافته نداشته باشد.

۵-۲-۳-  کاربر میزبان می پذیرد, اقامتگاه ثبت شده ایشان, می تواند توسط کارشناسان خاطرات زیبا جهت تایید, مورد بازدید قرار گیرد.

۶-۲-۳-  کاربر میزبان می پذیرد, که ارتباطش با وبسایت خاطرات زیبا, به عضویت ایشان در وبسایت بعنوان یک عضو پیمانکار مستقل محدود می باشد, و هیچگاه این عضویت به معنی کارمندی یا نمایندگی خاطرات زیبا و یا شراکت با خاطرات زیبا نخواهد بود و کاملا بصورت انحصاری برای خود و در جهت منافع خود فعالیت خواهد نمود و نه برای و در جهت منافع خاطرات زیبا. همچنین خاطرات زیبا هیچگونه کنترلی بر اقامتگاه ثبت شده میزبان و یا هرگونه فعالیت خارج از وبسایت میزبان ندارد, و کاربر میزبان بعنوان عضوی از وبسایت خاطرات زیبا, می پذیرد تا هیچگاه عملی انجام ندهد که القا کننده شراکت یا نمایندگی ایشان با خاطرات زیبا باشد(شامل استفاده غیر مجاز از مالکیت فکری وبسایت خاطرات زیبا).

۷-۲-۳-  اشاره به "تایید شده" بودن یا کلمات اینچنینی در نمایه (پروفایل) کاربران وبسایت, تنها نشان می دهد که کاربر مذکور یکی از اطلاعات ثبت شده خود همچون شماره تلفن همراه یا آدرس منزل و غیره, را به تایید رسانده است, و این به معنی تایید همه جانبه کاربر مذکور, قابل اعتماد بودن, امن بودن یا مورد تایید بودن ایشان از جانب خاطرات زیبا نمی باشد. در عوض توصیه می شود تا تمامی اعضا, پیش از تصمیم به رزرو یک اقامتگاه یا پذیرفتن یک درخواست رزرو, ارزیابی لازم از کاربر مورد نظر را به انجام برسانند. خاطرات زیبا هیچگونه مسئولیتی در قبال صدمات یا زیانهای احتمالی به افراد ناشی از تعاملات دو جانبه یا چندجانبه کاربران با یکدیگر را نمی پذیرد.

‌ماده ۴ نرخ ها, هدایا و کارمزدها

۱- ۴- مطابق سیاست‌های کلان کسب و کار خاطرات زیبا و در جهت بسط و گسترش فرهنگ گردشگری و اقامت ساده و ارزان, کلیه اقامتگاه‌های ثبت شده در خاطرات زیبا و میزبانان مربوطه, با توجه به فصل و کشش بازار و مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده, به اعمال نرخ‌های حداقلی و منصفانه دعوت می شوند, ولیکن کلیه نرخ‌های اتاق‌های اقامتگاه‌ها با هماهنگی مدیریت اقامتگاه ثبت شده است. لذا خاطرات زیبا هیچگونه مسئولیتی در ارتباط با نرخ و اجاره بهای تعیین شده توسط مدیریت اقامتگاه ندارد.

۲- ۴- کاربر می‌پذیرد هزینۀ سرویس ارائه شده و اجاره بها یک اقامتگاه مشابه, ممکن است بسته به شرایط از جمله فصل, تعداد نفرات و مدت رزرو, و یا عوامل دیگر متغیر باشد.

۳- ۴- پرداخت هزینۀ سرویس فقط از طریق روش‌هایی که توسط خاطرات زیبا مشخص می‌شود، می تواند صورت گیرد. روش‌هایی همچون پرداخت از طریق درگاههای امن بانکی و یا پرداخت اینترنتی توسط کارت اعتباری خاطرات زیبا و غیره با توجه به تلاش مستمر خاطرات زیبا برای بکار گرفتن آخرین تکنولوژیهای امن پرداخت و تسهیل استفاده از وبسایت برای کاربران, این روشها ممکن است تغییر یابد و یا به روز گردد.

۴- ۴- کاربر میهمان یا میزبان, نمی توانند کل و یا قسمتی از پرداخت و یا دریافت اجاره بها را در خارج از روال تعریف شده وبسایت انجام دهند. هرگونه پیشنهاد پرداخت و یا پذیرش پرداخت خارج از رویه های پرداخت تعریف شده در خاطرات زیبا, خلاف مقررات بوده و خاطرات زیبا ضمن محفوظ نگاه داشتن حقوق خود برای اقدامات قانونی, هیچگونه مسئولیتی را در قبال مشکلات بوجود آمده, ناشی از توافقات اینچنینی, نخواهد پذیرفت.

۵- ۴- کاربر میهمان برای تکمیل رزرو اقامتگاه مورد نظر خود, تنها موظف به پرداخت مبلغ درج شده در صورتحساب الکترونیکی صادر شده توسط خاطرات زیبا می باشد و مطالبه هرگونه هزینه دیگر برای اقامت در اقامتگاه مذکور, با شرایط قید شده در سند رزرو, از جانب کاربر میزبان خلاف مقررات است.

۶- ۴- دو بند فوق مربوط به هزینه های اجاره اقامتگاه بوده و در صورت درخواست خدمات دیگری همچون: سرویس حمل و نقل, سرو غذا (صبحانه/نهار/شام/ چای/قهوه/میوه/ غیره ...), گشتهای محلی و یا سایر خدمات ارائه شده توسط میزبان, هزینه آن بصورت مجزا و مطابق توافق میزبان و میهمان محاسبه شده و مستقیما به میزبان پرداخت می گردد و خاطرات زیبا هیچگونه مسئولیتی در قبال هرگونه شکایت یا نارضایتی طرفین نخواهد داشت.

۷- ۴- کاربر می‌پذیرد که باید هزینۀ اقامت را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در برنامه خاطرات زیبا جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل وقوع مشکلی در برنامه خاطرات زیبا یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق وبسایت فراهم نشود میهمان همچنان موظف به پرداخت هزینه اقامت خواهد بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی میهمان با شرکت خاطرات زیبا, یا روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی که میهمان به هر دلیلی از جمله مشکلات اپلیکیشن پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد هزینه رزرو را به روشهای قانونی از میهمان دریافت نماید.

۸- ۴- کاربر میزبان می پذیرد, پس از دریافت درخواست رزرو یک میهمان, می بایست در مدت تعیین شده به درخواست پاسخ دهد, در صورت رد درخواست و یا عدم پاسخ به موقع, درخواست رزرو مذکور لغو گردیده و در صورت دریافت مبلغ پیش پرداخت، به کاربر میهمان بازگردانده خواهد شد. کل هزینه رزرو, در هنگام نهایی کردن رزرو از میهمان دریافت خواهد شد و در مهلت زمانی تعریف شده در مقررات پرداخت, به میزبان مربوطه پرداخت خواهد گردید.

۹- ۴- کاربران میهمان و میزبان می پذیرند که در صورتی که یک رزرو, پیش و یا پس از تاریخ ورود مشخص شده در سند رزرو نهایی, توسط کاربر میهمان لغو گردد, خاطرات زیبا می تواند مطابق مقررات لغو رزرو اقامتگاه مذکور که توسط میزبان برای تاریخ رزرو مورد نظر تعیین گردیده, مبلغ بازپرداخت را مشخص و به میهمان مربوطه پرداخت نماید.

۱۰- ۴- در صورتی که یک رزرو قطعی شده, توسط میزبان مربوطه لغو گردد, تمامی هزینه های دریافت شده به میهمان بازگردانده خواهد شد, همچنین میزبان مربوطه و خاطرات زیبا موظف اند تا جایگزین هایی را به میهمان مذکور پیشنهاد نماید. در صورتی که یکی از اقامتگاههای پیشنهاد شده مورد پذیرش میهمان مذکور قرار گیرد, روال معمول درخواست و پذیرش رزرو مطابق رویه جاری خاطرات زیبا برای آن پیگیری خواهد گردید.

۱۱- ۴- در صورت رد یک درخواست رزرو و یا لغو یک رزرو قطعی شده توسط کاربر میزبان, جریمه هایی از جانب خاطرات زیبا برای میزبان و اقامتگاه مذکور در نظر گرفته خواهد شد, جریمه هایی از قبیل درج اتوماتیک یک نظر در نمایه (پروفایل) میزبان و اقامتگاه مبنی بر لغو یک رزرو, غیر فعال کردن تقویم اقامتگاه در تاریخ های لغو شده, اعمال جریمه های نقدی و غیره میزبان مربوطه پیش از اعمال لغو یک رزرو, از جریمه های احتمالی باخبر خواهد گردید.

۱۲- ۴- در وضعیتی که یک رزرو, بنا به شرایط حادث شده همچون قوه قهریه و یا به دلایلی که از کنترل طرفین خارج باشد, توسط خاطرات زیبا لغو گردد, تمامی هزینه های دریافتی بازپرداخت گردیده و هر دو طرف رزرو لغو شده, از دلایل امر باخبر خواهند گردید. در این شرایط میهمان, میزبان و خاطرات زیبا هیچگونه مسئولیتی بابت لغو رزرو حادث شده به عهده نخواهند داشت.

۱۳- ۴- مبلغ کارمزد خاطرات زیبا, به فراخور نوع ارتباط با مهمان متفاوت است، چنانچه حق اشتراک پرداخت شده باشد، کارمزد دریافت نمی شود، و بدون پرداخت حق اشتراک کارمزد مصوب از میهمان دریافت می شود و کارمزد مربوط به کارمندان سازمان های طرف قرارداد خاطرات زیبا بر اساس قرارداد ما بین سازمان مربوطه و خاطرات زیبا محاسبه می گردد.تا پیش از شروع فرایند درخواست رزرو, خاطرات زیبا هیچگونه کارمزدی از کاربران دریافت نمی کند.

۱۴- ۴- در صورت اعمال هرگونه تغییر در رزرو جاری به درخواست کاربر, مسئولیت پرداخت هرگونه هزینه که در نتیجه اصلاحات اعمال شده در رزرو ایجاد می گردد به عهده میهمان یا میزبان مربوطه خواهد بود. شایان ذکر است, هرگونه تغییر در رزرو جاری, تنها از طریق تماس با ما قابل انجام می باشد.

۱۵- ۴- خاطرات زیبا ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در برنامه، درصدی از هزینه جاری یا بعدی ایشان کاسته یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در خاطرات زیبا شارژ شود. کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کد ها را به افراد دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند (حتی اگر خاطرات زیبا در فضاهای عمومی این کد ها را منتشر کرده باشد) مگر اینکه خاطرات زیبا رسماَ این اجازه را به آنها داده باشد.

۱۶- ۴- کاربر می‌پذیرد اعتباری که بصورت هدیه کسب کرده و در حساب کاربری کاربر مشخص گردیده, فقط برای استفاده از خدمات خاطرات زیبا قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.

۱۷- ۴- کاربر می‌پذیرد, اعتبار هدیه و یا کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه اقامت به او اعطا می‌شود ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که خاطرات زیبا برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

‌ماده ۵- مسئولیت خاطرات زیبا

۱- ۵- خاطرات زیبا تمام تلاش خود را جهت ارائه خدمات آنلاین به کاربران خود, در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز به انجام می رساند, اما با توجه به اختلالات غیر قابل پیش بینی که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد, تضمین صد در صدی نسبت به اجرا برنامه بصورت دائمی و بر روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن‌همراه و …) نخواهد داد.

۲- ۵- خاطرات زیبا با تمام امکانات خود از جمله واحدهای خدمات مشتریان، واحد صدای مشتریان و از طریق میانجیگری, تمامی تلاش خود را جهت جلب رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات خاطرات زیبا بین کاربران و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها مبذول خواهد داشت.

۳- ۵- پس از نهایی شدن یک رزرو مابین کاربر میهمان و کاربر میزبان, سند الکترونیکی رزرو مذکور حاوی اطلاعاتی همچون مشخصات فردی میهمان و میزبان, تعداد میهمانان, تاریخ شروع و اتمام رزرو, شماره های تماس, آدرس دقیق اقامتگاه, صورتحساب کامل رزرو و غیره ... به حساب کاربری و آدرس ایمیل میهمان و میزبان مربوطه ارسال خواهد گردید. این سند مرجع رفتار متقابل کاربران میهمان و میزبان بهنگام تحویل اقامتگاه و در دوره اقامت بوده و هرگونه اختلاف در این ارتباط با مراجعه به سند مذکور و همچنین اطلاعات و توافقات مکتوب همچون نمایه (پروفایل) ثبت شده اقامتگاه قابل رسیدگی و حل و فصل خواهد بود. تمامی مراحل رزرو و مستندات رزرو قطعی, در سایت خاطرات زیبا آرشیو می شود و در صورت نیاز قابل رجوع خواهد بود.

۴- ۵- خاطرات زیبا با استفاده از نظارت‌ مستمر و همچنین برنامه های انگیزشی و آموزشی, تلاش می‌کند انگیزه های لازم را برای ارائه خدمات با کیفیت نزد کاربران میزبان فراهم آورد تا تجربه ای خاطره انگیز برای کاربران میهمان خلق شده و حداکثر رضایت ایشان حاصل گردد.

۵- ۵- تمامی اطلاعات کاربر بعنوان اطلاعات محرمانه نزد خاطرات زیبا محافظت شده و به جز مواردی که در نمایه (پروفایل) کاربری در معرض دید سایر کاربران قرار می گیرد, دسترسی به آنها توسط اشخاص ثالث ممنوع می باشد, مگر برابر تصمیم مقام صالح و مطابق قوانین جاری کشور.

۶- ۶- جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات آنلاین خاطرات زیبا ، همۀ اطلاعات و راهنمایی های مورد نیاز کاربران, در وبسایت قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت های مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات خاطرات زیبا آشنا شوند. همچنین همکاران ما در تماس با ما, پاسخگوی هر گونه ابهام و سؤال کاربران هستند.

۷- ۵- کسب و کار خاطرات زیبا از هرنوع بازخورد از جانب کاربران و بازدیدکنندگان خود استقبال می کند و کاربران را به ارسال بازخورد, نقد و نظر در مورد وبسایت, خدمات ارائه شده و فضای فراهم شده تشویق می نماید. کاربران می توانند از قسمت تماس با ما و یا دیگر مسیرهای تعبیه شده برای ارتباط با خاطرات زیبا و انتقال بازخورد خود استفاده کنند. خاطرات زیبا خود را متعد به بررسی بازخوردهای ارسالی کاربران و اجرای پیشنهادات و رفع مشکلات احتمالی می داند. کاربر می پذیرد, که با ارسال بازخورد به خاطرات زیبا, تمامی حقوق قانونی مطلب ارسالی نیز به خاطرات زیبا منتقل می گردد.

‌ماده ۶ مسئولیت کاربران

۱- ۶- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران میهمان و میزبان که ناشی از عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام اقامت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و خاطرات زیبا هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت, همچنین خاطرات زیبا می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری فرد متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی خاطرات زیبا بعمل آورد.

۲- ۶- هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار خاطرات زیبا شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و خاطرات زیبا حق غیر فعال نمودن حساب کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت, و کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از سرویس خاطرات زیبا به صورتی که به خاطرات زیبا یا شرکا یا کاربران آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند.

۳- ۶- مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات جاری مرتبط با اجاره اقامتگاه ها, از جمله فراهم آوردن ملزومات ایمنی اقامتگاه, مالیات و عوارض و همچنین کسب مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه مطابق قوانین کشوری و منطقه ای, بر عهده کاربران میزبان است.

۴- ۶- اعتبار تمامی میزبانان توسط خاطرات زیبا بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود و میزبان مسئولیت‌ کامل خدمات اقامت در اقامتگاه خود همچون کیفیت اقامت، اجاره بها، خدمات ارائه شده, محتوای نمایه اقامتگاه و غیرو را به عهده می گیرد.

۵- ۶- کاربر مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود است و مسئولیت تمامی فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود کاربر انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربر است.

۶- ۶- کاربر می پذیرد, هرگونه تخطی از قوانین وبسایت توسط سایر کاربران را جهت رسیدگی به خاطرات زیبا گزارش کند. همچنین کاربر می پذیرد در صورت وقوع هرگونه حادثه و جرم با اهمیت در ارتباط با یک رزرو, مورد را به نزدیکترین ایستگاه پلیس اطلاع دهد.